zachód słońca

zachód słońca

środa, 5 lutego 2020

Środa IV Tygodnia Zwykłego - wsp. św. Agaty

   Gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim (Mk 6,2-3).

   Cieśla. Syn cieśli. Skąd On to ma?

   Codziennym wyrazem miłości w życiu świętej Rodziny jest praca. Ten, którego nazwano Cieślą, nauczył się pracy u boku swojego ojca, cieśli Józefa. 

   Praca ludzka ma szczególne znaczenie w Ewangelii. Mówimy o wzorze świętej Rodziny dla ludzkich rodzin. Również zwykła codzienna praca, której Jezus nauczył się od swojego ojca, ma ten wymiar. Wraz z człowieczeństwem Syna Bożego praca stała się częścią tajemnicy Wcielenia. Praca została uświęcona.

   Często traktujemy pracę fizyczną jako przykry obowiązek. A ona może być źródłem naszego uświęcenia i uwielbienia Boga, nie tylko zarabianiem pieniędzy na życie. 

   Wielu chrześcijan nauczyło się uwielbiać Boga modlitwą. Dużo trudniej jest jednak nauczyć się, by zwykła codzienna praca przemieniana była w modlitwę. 

1. Jak podchodzę do moich codziennych obowiązków? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz