Gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim (Mk 6,2-3).
Cieśla. Syn cieśli. Skąd On to ma?
Codziennym wyrazem miłości w życiu świętej Rodziny jest praca. Ten, którego nazwano Cieślą, nauczył się pracy u boku swojego ojca, cieśli Józefa.
Praca ludzka ma szczególne znaczenie w Ewangelii. Mówimy o wzorze świętej Rodziny dla ludzkich rodzin. Również zwykła codzienna praca, której Jezus nauczył się od swojego ojca, ma ten wymiar. Wraz z człowieczeństwem Syna Bożego praca stała się częścią tajemnicy Wcielenia. Praca została uświęcona.
Często traktujemy pracę fizyczną jako przykry obowiązek. A ona może być źródłem naszego uświęcenia i uwielbienia Boga, nie tylko zarabianiem pieniędzy na życie.
Wielu chrześcijan nauczyło się uwielbiać Boga modlitwą. Dużo trudniej jest jednak nauczyć się, by zwykła codzienna praca przemieniana była w modlitwę.
1. Jak podchodzę do moich codziennych obowiązków?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz