Pan stanął przy mnie, aby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii i aby wszystkie narody je posłyszały (2 Tm 4,17a).
Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówicie im: "Przybliżyło się do was królestwo Boże" (Łk 10,8-9).
Św. Łukasz identyfikowany jest jako ewangelista, lekarz. Ale tym, co najbardziej określa jego tożsamość, a na co rzadko zwracamy uwagę, jest jego imię: Łukasz - ten, który niesie światło. To jedno z możliwych znaczeń tego imienia.
To imię pozwala nam lepiej zrozumieć jego osobę i przesłanie. Apostoł jest tym, który niesie światło, wnosi światło tam, gdzie panuje ciemność. Jest tym, który poprzez głoszone słowo zapala nowy płomień i pozwala widzieć. To słowo jest światłem.
Każdy chrześcijanin jest z natury apostołem. Ewangelia przypomina nam mocy, którą zostaliśmy przez Chrystusa wyposażeni, by nieść Jego Ewangelię i Jego Światło. Nasze słowo stanie się pełne mocy, będzie słowem wiarygodnym, gdy będzie wskazywało na Boga, a nie na nas. Jesteśmy światłem, które pozwala innym widzieć Boga.
Po to Jezus posyła tych siedemdziesięciu dwóch uczniów, aby byli pośrednikami Bożej mocy i słów Królestwa. Jako uczniowie otrzymujemy to samo zadanie: głosić Boga, Jego miłosierdzie, wnosić światło.
Jak angażuję się w misję głoszenia Ewangelii jako chrześcijanin?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz