zachód słońca

zachód słońca

piątek, 12 czerwca 2020

Piątek X Tygodnia Zwykłego

   Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. A wtedy rozległ się głos mówiący do niego: «Co ty tu robisz, Eliaszu?» Eliasz zaś odpowiedział: «Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów (1 Krl 19,13-14a).

   Bóg objawia się Eliaszowi. Objawia się w sposób bardzo prosty, niemal niedostrzegalny. Nie przychodzi bowiem w huraganie, piorunach i trzęsieniu ziemi. Przychodzi jako szept delikatnego powiewu. Pełen łagodności. 

   Może czasem oczekujemy spektakularnych objawień. Wtedy byśmy się nawrócili, zmienili nasze życie... A tymczasem On przychodzi w ciszy, w codziennej modlitwie i szeleście przewracanych kart Biblii. Tylko tyle...

   Wymaga czujnych uszu i otwartego serca. Inaczej można Go nie zobaczyć i nie usłyszeć.

   Przychodzi i pyta. Z łagodnością i zainteresowaniem: Co ty tu robisz? Odpowiedź Eliasza wypływa z serca, które jest oddane Bogu, poruszone gorliwością, przepełnione miłością ku Bogu. 

   Co ty tu robisz??? Moja codzienność wypełniona licznymi sprawami, pracą zawodową, domowymi obowiązkami, moje serce przepełnione różnymi troskami, problemami i radościami. Czy w tym wszystkim jest żarliwość o chwałę Pana Zastępów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz