zachód słońca

zachód słońca

środa, 1 listopada 2023

Uroczystość Wszystkich Świętych

    Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami: "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie" (Mt 5,2-3).


    Kościół ogłasza anonimową, ale nie mniej wzniosłą świętość tak wielu mężczyzn i kobiet, którzy tworzą orszak Chrystusa. Świętość tej wielkiej rzeszy, której, według widzącego z Księgi Objawienia, nikt nie mógł policzyć. Należący do wszystkich ras, plemion, narodów i języków: apostołowie, męczennicy, dziewice, spowiednicy, doktorzy, pasterze, święci mężczyźni, święte kobiety...

    Anonimowi święci to ci, którzy poprzedzili nas na ziemi, prowadząc "zwyczajne życie", którzy zachęcają nas swoim przykładem, a teraz wstawiają się za nami u Boga.

    Ktoś kiedyś powiedział, że aby być świętym, nie trzeba robić nic nadzwyczajnego. Wystarczy robić zwyczajne rzeczy nadzwyczaj dobrze. To jest nic! W niebie - kiedy tam pójdziemy - spotkamy wielu prostych ludzi, którzy będą otoczeni wspaniałą aureolą świętości, ponieważ tutaj, na ziemi, wykonywali swoje obowiązki rodzinne, obywatelskie i religijne do perfekcji, nie zwracając na siebie uwagi.

    Świętym można zostać na wiele sposobów. Bądźmy świętymi, ponieważ Pan jest święty. To powołanie każdego z nas.


Czy ja rzeczywiście wierzę, że świętość jest także dla mnie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz