zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 4 września 2023

Poniedziałek 22. Tygodnia Zwykłego

    A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego... Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić (Łk 4, 22.28-29).


    Radość Ewangelii napotyka na mur obojętności. 

    Ci, którzy zakosztowali spotkania z Jezusem, zostali porwani Jego przesłaniem, a jednak wielu pozbawia się tego doświadczenia...

    Jezus w synagodze w Nazarecie jawi się jako prorok większy niż Izajasz, którego cytuje. Bomba wybucha, gdy Jezus dodaje własne słowa: Dziś spełniły się te słowa Pisma. Fascynacja Jezusem szybko się kończy i zamienia się w furię i gniew. Jezus zostaje wyrzucony, chcą Go zabić.

    Być może ich serca były zranione zazdrością, jakimiś uprzedzeniami - w końcu to był tylko Syn Józefa

    My również parzymy na Mistrza z Nazaretu. Możemy być pod urokiem Jego przesłania, zafascynowani Jego osobą, wiemy, że nas kocha i nigdy o nas nie zapomina. A mimo to, kiedy próbujemy się dzielić naszym doświadczeniem Boga, natrafiamy na opór, obojętność, a także sprzeciw. Doświadczamy goryczy porażki, chociaż chcemy dzielić się skarbem.


Jakie jest moje doświadczenie dzielenia się Bogiem?

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz