zachód słońca

zachód słońca

środa, 13 grudnia 2023

Środa 2. Tygodnia Adwentu, wsp. św. Łucji

    On daje siłę cierpiącym niedostatek, podobnie tym, którzy cierpią bóle. Ci, którzy trwać będą przy Bogu, odzyskają siły, dostaną skrzydła jak orły, biec będą bez znużenia (Iz 40,29.31).

    Przyjdźcie do Mnie wszyscy ciężko pracujący  i mocno obarczeni, a ja wam przyniosę ulgę (Mt 11,28).


    Czym jesteś zmęczony? Tempem życia, które prowadzisz? Związkiem, który nie do końca się układa i wyczerpuje? Brakiem zrozumienia, którego inni dla ciebie nie mają? Niesprawiedliwością w pracy, która uniemożliwia spełnienie? Tym, że nie wszystko układa się tak, jak by się chciało? Tym, że nie słuchają? Zmęczony życiem? Czym jesteś zmęczony?

    Pomyśl o tym i powiedz to sobie głośno, bez oszukiwania siebie. Wsłuchaj się w głos swojego serca i powiedz, ponieważ Pan poprzez swoje Słowo kieruje dzisiaj bardzo konkretne zaproszenie: przyjdź i nabierz siły! przyjdź, a doświadczysz ulgi! Przyjdź i odpocznij!

    Prorok Izajasz wyraźnie mówi, że ci, którzy ufają Panu, odzyskują siły, rozpościerają skrzydła jak orły, nie męczą się. Ewangelia wzmacnia te słowa Izajasza wyraźnym wezwaniem Jezusa: przyjdźcie do Mnie, a Ja was pokrzepię, przyniosę ulgę! 

    To bardzo jasne, zaproszenie jest takie, byś znalazł chwilę pośród codziennych obowiązków, abyś modlił się odpoczywając, abyś otworzył swoje serce i odkrył przed Nim swoje zmęczenie, które nie pozwala ci żyć, które odbiera energię i radość. 

    Pozwól, aby moc łaski, która przychodzi do nas przez Ducha Świętego, uzupełniła twoje siły, dotknęła twoich ran, ujęła nieco ciężaru, który niesiesz. Pozwól kochać się Bogu, odpocznij w Nim, zatrzymaj się na chwilę. Bez pośpiechu, bez bycia biegu, bez niepokoju. Wszystko, co trzeba zrobić, to stanąć w Jego obecności i pozwolić Mu działać. 


Na jaki ciężar najczęściej narzekam? Co uznaje za największy trud?

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz