zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 4 marca 2024

Święto św. Kazimierza, królewicza

    I oczywiście nadal to wszystko uważam za stratę z powodu nadrzędnej wartości poznania Chrystusa Jezusa, mojego Pana, dla którego w tym wszystkim przyjąłem stratę i uważam to za śmieci, byleby tylko Chrystusa pozyskać i znaleźć się w Nim (Flp 3,8).


    Wszystko traci wartość wobec Chrystusa. Paweł wyznaje, że Jezus Chrystus jest dla niego wszystkim. Należy pamiętać, że są to słowa człowieka uwięzionego w rzymskim więzieniu, który nie wie, co przyniesie jutro.

    Kiedy Bóg wkracza w życie człowieka, oczekuje od niego odpowiedzi. Nie jesteśmy marionetkami. Bóg nikogo nie zmusza, ale oczekuje, że zgodzimy się z własnej woli. Paweł w końcu to zrobił, pozwolił, by Bóg do niego dotarł, stając się uczniem Jezusa i mając nowy cel w życiu. Jezus stał się centrum jego egzystencji.

    Pan uratował go od jego własnej sprawiedliwości opartej na uczynkach. Uwolnił go od jego własnych wysiłków i dał mu przebaczenie, odkupienie, nadzieję i życie wieczne. Z tego powodu Paweł nie pragnął niczego więcej, jak tylko zdobyć Chrystusa i znaleźć się w Nim

    Im bardziej pozwolę Chrystusowi, by mnie pochwycił, tym większe będzie moje pragnienie, by pochwycić Jego. 

    Paweł wiedział, że pozyskanie Jezusa nie zawsze jest łatwe. Jest to walka, droga ćwiczeń, wyrzeczeń, ucisków i prób; tak, to jest droga krzyżowa. Paweł chciał przylgnąć do Jezusa po tym, jak Pan przylgnął do niego. Jeśli chcę przylgnąć do Chrystusa, muszę nauczyć się składać swoje myśli, uczucia i pragnienia u stóp krzyża Jezusa. Jak patron dnia, św. Kazimierz, królewicz.


Czy Chrystus i dla mnie jest wszystkim? Z czego trudno mi zrezygnować na drodze wiary?


    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz