zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Poniedziałek IV Tygodnia Wielkanocy

... owce słuchają Jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych (J 10, 3b - 5).

   Owce, pasterz i obcy. Znam Jego głos. Z ciekawością wyciągam jednak ucho, by usłyszeć, co mówią obcy. Już nie uciekam przed obcym głosem. Owce mogą się zagubić pośród zgiełku, nawoływań, wielu reklam. Świat w atrakcyjnym opakowaniu podaje tak wiele prostych i łatwych rozwiązań. Coraz trudniej wyłowić pośród głosu świata ten jeden - głos Dobrego Pasterza. 

   Coraz częściej się zdarza, że brakuje znajomości podstawowych rzeczy. Coraz trudniej rozeznać dobro i zło. Wszystko się pomieszało. A co dopiero uzasadnić swój wybór. 

    Dobry Pasterz prowadzi... Wskazuje na źródło prawdy. On jeden potrafi uzasadnić pokładane w człowieku nadzieje i stawiane mu wymagania. 

1. Czym się kieruję przy podejmowaniu życiowych decyzji?1 komentarz:

  1. Decyzja to wybór. samo podjęcie decyzji jest wyborem. Można ich nie podejmować. Można ich podejmowanie zwalać na kogoś innego. Podejmując ich trzeba przede wszystkim przewidzieć jej skutki... To tak w wielkim skrócie. To bardziej skrót myślowy aniżeli głębokie przemyślenia :)
    PS.

    OdpowiedzUsuń