zachód słońca

zachód słońca

sobota, 26 września 2015

Sobota 25 Tygodnia Zwykłego

     Gdy tak wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich Jego czynów, Jezus powiedział do swoich uczniów: Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie (Łk 9,43b-45).

      Otoczony ludźmi. Popularny. Przychodzili, aby Go słuchać. Dochodzi do szczytu sławy. Fama o Jego czynach wychodzi poza granice Izraela. W krajach pogan, gdy się  pojawi, przynoszą swoich chorych. Nawet do rzymskich żołnierzy docierają pogłoski o jego czynach - setnik prosi o uzdrowienie sługi. Jest znany. 

     Jeszcze chwila i na ulicach Jerozolimy będą wołać Hosanna. Wydaje się, że sen o wielkości się spełnia. Postawili na dobrą kartę. Spełnia się sen o wielkości. Są w Jego blasku. Część splendoru spada również na nich...

     Tym bardziej musiały ich zadziwić słowa: Weźcie wy sobie dobrze do serca - Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi... Jak to rozumieć? Bali się pytać. Może obawiali się, że ich sen o wielkości zostanie szybko rozwiany... Bali się rozczarowania Mistrzem?

1. Jak odbieram Boga, który ukazuje swoją słabość zamiast potęgi i mocy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz