zachód słońca

zachód słońca

środa, 2 sierpnia 2023

Środa 17. Tygodnia Zwykłego

Królestwo Boże podobne jest do skarbu ukrytego na polu. Królestwo niebieskie podobne jest również do kupca, poszukiwacza pięknych pereł (Mt 13,44a.45). 


        Dzisiaj Jezus ponownie mówi nam o Królestwie Bożym. Wydaje się, że jest to temat tygodnia...

    Często mówi się o naszym społeczeństwie jako społeczeństwie rozczarowanym. Jeśli kiedyś marzyliśmy, że inny świat jest możliwy, to dziś wydaje się, że wielu z nas myśli tylko o tym, jak przetrwać, jak sobie poradzić. Nic więcej. To tak, jakbyśmy odkryli, że nie ma nic wartego, by sprzedać wszystko, zaryzykować, by zyskać skarb. A może już nie jesteśmy pewni, czy istnieje jakikolwiek ukryty skarb lub drogocenna perła. Nie jesteśmy pewni, czy warto walczyć o królestwo niebieskie.

Co osiągnęliśmy po latach zmagań i wysiłków? Rozczarowaliśmy się. Nie ma do czego dążyć. Czas przestać marzyć.

W rzeczywistości ludzkość zawsze szukała sekretu szczęścia, kamienia mądrości, eliksiru wiecznej młodości, skarbu.

    Cóż, Jezus mówi, że znalezienie skarbu życia i tajemnicy istnienia jest jak znalezienie Królestwa. Ten, kto je znajdzie, jest w stanie zostawić dla niego wszystko.

Królestwo Boże. Oba terminy są ważne. Ponieważ Królestwo nie jest anonimowe, ale ma Ojca, Kogoś, dla kogo jesteśmy kimś, z imieniem, z historią, z przyszłością. I Bóg Królestwa, ponieważ nie jest to Bóg, który jest odizolowany, odległy. Jest Bogiem, który daje siebie ludzkości, który inauguruje nowe panowanie, który troszczy się o wszystkich.


Co jest moim największym skarbem?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz