zachód słońca

zachód słońca

sobota, 10 października 2015

Sobota 27 Tygodnia Zwykłego

     Gdy Jezus mówił do tłumów, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale również błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je (Łk 11,27 - 28).

     Prawdziwa wielkość człowieka zawiera się w słuchaniu i wypełnianiu Słowa Bożego. Maryja jest uosobieniem tej wielkości, ponieważ słucha i wprowadza Słowo w życie. 

       Kto przyjmuje Słowo i podejmuje wysiłek, by wprowadzić je w życie, staje się członkiem Bożej rodziny. 

     Być wiernym słuchaniu Słowa. Jezus daje
prostą receptę - chcesz być szczęśliwy, nie chcesz zmarnować życia, tęsknij za Mną! Chodzi o zwykłą ludzką tęsknotę. 

     Sekret Słowa i Jego mocy. Przychodzi nieprzewidywalne, zaskakujące i sam nie wiesz jak, przemienia człowieka. Jak z zakochanymi. Miłość zmienia wszystko w ich życiu. Spróbuj zapytać się zakochanych: dlaczego tak postępują? Usłyszysz odpowiedź: nie wiem, to jest silniejsze ode mnie. Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść (Jr 20,7). Za pomocą swojego języka Jezus zabiera nas tam, gdzie nic zdaje się nie mieć sensu. Trudna jest ta mowa, któż może jej słuchać? (J 6,60). Ale właśnie dzięki słowu zaczyna się widzieć. Ono pozwala na układanie właściwej hierarchii wartości w życiu. Troszeczkę jak ze słońcem. Nie możemy zajrzeć do jego wnętrza. Ale dzięki słońcu widzimy wszystko inne.

1. Czy jest we mnie tęsknota za Bogiem?
2. Czy staram się żyć Słowem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz