zachód słońca

zachód słońca

sobota, 1 stycznia 2022

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje  i niech cię obdarzy pokojem (Lb 6,24-26).


        Piękna formuła błogosławieństwa, której Bóg nauczył i przekazał za pośrednictwem Mojżesza. Słowo błogosławieństwo oznacza dobrze mówić. Bóg zawsze dobrze mówi o swoich dzieciach, ponieważ je kocha. A ponieważ Boże Słowo ma rzecz twórczą, kiedy Bóg mówi o nas dobrze, Jego słowo działa w nas, przemienia, czyni w nas dobro. Wystarczy wspomnieć te wszystkie spotkania Jezusa – żywego Słowa – z grzesznikami, by to zrozumieć. Bóg widzi w nas to, czego jeszcze nie ma, a błogosławiąc sprawia, że dorastamy do Bożego marzenia.

     Niech cię Pan błogosławi… To także słowa życzenia. Bóg błogosławi nam nieustannie, towarzyszy nam i chce być obecny. Ale czasem jesteśmy tak bardzo zajęci naszymi sprawami, że tego błogosławieństwa nie zauważamy nawet. Bóg błogosławi, ale jesteśmy wolni w przyjmowaniu Jego błogosławieństwa. Jesteśmy wolni, by uciec przez tym dobroczynnym działaniem Boga. 

Kiedy prosimy Boga, aby obdarzył nas swoim błogosławieństwem, otwieramy się na Jego przemieniające działanie. Być błogosławionym, to żyć w łasce, żyć w zgodzie z Bogiem. To nie uchroni nas od trudności i prób, ale błogosławieństwo pomaga nam iść przez życie.

Kiedy mówimy do kogoś drugiego: niech cię Bóg błogosławi, również wyrażamy pragnienie, by ta osoba otworzyła swoje serce na Boże błogosławieństwo, by mogło w niej działać i przemieniać. 


1. Czy potrafię błogosławić innym ludziom?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz