zachód słońca

zachód słońca

sobota, 28 maja 2022

Sobota 6. Tygodnia Wielkanocy

    Pewien Żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma przybył do Efezu. Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy (Dz 18,24-25).

    Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga (J 16,23b.27).


    Apollos, nie zna innego chrztu niż chrzest Janowy, chrzest nawrócenia. Człowiek elokwentny, znający Pismo Święte, dzięki któremu odkrywa Jezusa i głosi Go innym, chociaż może nie do końca jeszcze wszystko potrafi zrozumieć. Zostaje przygarnięty przez wspólnotę uczniów, włączony do wspólnoty, by mógł poznać pełnię Objawienia. Staje się apostołem, który głosi. 

    Apollos jest dla mnie przedstawicielem tych wszystkich świeckich w Kościele, którzy z odwagą głoszą, sami szukając odpowiedzi, żyją we wspólnocie i z jej mandatu podejmują zadania. Wciąż uczestniczą w procesie poznawania Ewangelii i wnoszą swój wkład w budowanie Kościoła. 

    Umieć rozpoznać, że wciąż jeszcze jesteśmy uczniami, którzy muszą poznawać, aby głosić. Otwierać serce na działanie Ducha, który pozwala poznawać Słowo.  Potrzeba niesienia Ewangelii, imienia Jezusa, nie straciła nic ze swojej aktualności. 

    Zmartwychwstanie Chrystusa otwiera człowieka na pełną i autentyczną komunię z Bogiem, dzięki której doświadczamy miłującej i rozumiejącej bliskości Ojca. Ta komunia wprowadza nas w Tajemnicę Trójcy Świętej, która objawia Boga angażującego się w nasze życie i wprowadzającego nas w swoje życie. Ojciec otacza nas miłością, którą ukochał swojego Syna.

    Jezus zachęca nas do modlitwy, która rodzi się z miłości. Ale to również zobowiązanie do miłości bliźniego. 


1. Czy w modlitwie szukam relacji z Ojcem?


2 komentarze:

  1. Apollos przemawiał z wielki ZAPAŁEM – czasami doświadczam zapału , gdy coś bardzo przeżywam, towarzyszą duże emocje, towarzyszy w czynnościach gdy na czymś mi bardzo zależy, wówczas dla wykonania zadania nie przeszkodzi ani zmęczenie ani żadne przeciwności. W rozmowach czasami widać, jak ktoś z zapałem przekonuje nas do swoich teorii, czy chce przekonać o wydarzeniu i dodaje co 30 sek. : ale na serio. Proszę dziś Pana, aby nie zabrakło zapału tym, których wybrał i powołał do głoszenia Ewangelii, proszę o łaskę, aby nie zabrakło mi zapału do modlitwy i pogłębiania relacji z Nim.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachęta w pytaniu, aby szukać w modlitwie relacji z Ojcem - bardzo dziękuję; nie pamiętam kiedy się tak cudownie poczułam jak dziecko, zaopiekowana, bezpieczna, przytulona. Łatwo o tej relacji zapomnieć, gdy staram się sprostać różnym zadaniom.

    OdpowiedzUsuń