zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 10 października 2022

Poniedziałek 28. Tygodnia Zwykłego

    A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza (Łk 11,29).


    Jesteśmy ludźmi znaków. Słuchamy chętnie świadectw, podziwiając działanie Boga w świecie. To jest też umocnieniem na drodze naszej wiary. 

    Czym innym jest jednak odkrywanie Bożych znaków, Bożego działania, kiedy On je objawia w naszym świecie, a czym innym jest domaganie się znaków. 

    Kiedy człowiek domaga się znaku, ucieka często przed trudną i mozolną drogą wiary. To rezygnacja z zaufania Bożemu Słowu. rezygnacja z tego, by ziarnko rzucone w ziemię wzrastało w ciemności. 

    Jezus mówi o jedynym znaku - znaku Jonasza, który też przeżywał ciemność wiary. Nie chciał zaufać i uciekał przez Bożym Słowem. Jonasz pozwolił, poprzez doświadczenie mroku, narodziny wiary. Zanurzony w otchłań morza otwiera się na zaufanie. 

    Jonasz staje się znakiem paschalnym. Musimy zostać zanurzeni jak Jonasz w wodach chrztu, aby poprzez Bożą łaskę otworzyć się na dar wiary. 


1. Czy potrafię zaufać Bożemu Słowu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz