zachód słońca

zachód słońca

środa, 17 maja 2023

Środa 6. Tygodnia Wielkanocy

    Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy (J 16,12-13).


    Darem Ducha Świętego jest prowadzenie do poznania Prawdy. On jest nauczycielem, który prowadzi do prawy Jezusa, do poznania Boga. 

    W historii Kościoła pojawiali się różni ludzie, którzy ogłaszali, że Duch Święty objawił im nową prawdę. Tak było chociażby w II wieku, kiedy narodziła się herezja montanizmu. Wizje, które roztaczał twórca Montanus wraz z towarzyszącymi mu wizjonerkami, miały pochodzić od Ducha Świętego. Kościół jednak odrzucił te proroctwa. Misją Ducha jest bycie pamięcią o Jezusie. On przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem

    Prawda Jezusa i Jego Ewangelii to jednak nie matematyczne twierdzenie. Dochodzi się do tej prawdy przez miłość. Aby wejść w prawdę, zrozumieć ją do tego stopnia, by nią żyć, trzeba być bardzo wrażliwym na to, co prawda objawia, a to jest dzieło miłości. 

    Każdy, kto idzie do muzeum, nie mając wrażliwości na sztukę, nic nie zrozumie  z prezentowanych dzieł. Tym bardziej potrzebna jest taka wrażliwość wobec Bożego Słowa. Duch Święty, który jest miłością, kształtuje wrażliwość naszego serca, której potrzebujemy, aby przeniknąć świat, z którego przemawia Ten, który jest Słowem, który objawia Boga i rzeczy Boże. To jest dzieło Ducha.


1. Czy modlę się do Ducha Świętego, by poznawać Jezusa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz