zachód słońca

zachód słońca

wtorek, 26 maja 2015

Wtorek - 26 maja - św. Filipa Neri

   Piotr powiedział do Jezusa: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym (Mk 10, 28 - 30).

    Jezus chce nam ofiarować odkupienie. To jedyny skarb, o który warto zabiegać. Jeżeli tego nie odkryję, będę gonił od przyjemności do przyjemności. Odkrycie skarbu sprawia, że widzę swoje życie jako życie dla…

Pan Jezus jest jak ktoś, kto gra w pokera. Daje wszystko – całe swoje życie. A my chcemy wrzucić do puli siedem groszaków, a sakiewkę zachować dla siebie. On daje cały pałac, a my nie pozwalamy Mu wejść do naszej lichej lepianki. Jeżeli coś innego zajmuje w moim życiu pierwsze miejsce, nie mogę być uczniem Jezusa. Nie rozumiem, że wszystko co mam, pochodzi od Niego. 

     Bez ryzyka nie przeżyje się przygody. Najbezpieczniej jest w łóżku. Ale wg statystyk najwięcej ludzi umiera właśnie w łóżku. 

     Na filmie Czterej pancerni i pies Grigori z
Gustlikiem grają w mahniom.
To właśnie taka gra, w którą gra z nami Jezus.  
- daję ci całe życie i co dostanę?
- 100 razy tyle i życie wieczne
Za jakiś czas Jezus woła Piotra i mówi:
- Mahniom?
- Mahniom!
- Umarłem za Ciebie
- … (co możesz dać w zamian?)


1. Co mnie byłoby trudno zaryzykować, co jest moim przywiązaniem? Rzeczy materialne? Dobre imię? Zdrowie?
2. Czy potrafię zaufać Jezusowi?

św. Filipie Neri, módl się za nami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz