zachód słońca

zachód słońca

czwartek, 31 grudnia 2015

7. dzień oktawy Bożego Narodzenia

     Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas (J 1,1.14).

    W ostatni dzień upływającego roku św. Jan mówi nam o Słowie, które rozbiło namiot pośród nas. Kończący się rok skłania do podsumowań. Słowo zamieszkało - ale czy towarzyszyła nam świadomość tej obecności Słowa.

     Boże Narodzenie. Święta obecności Słowa, które przychodzi, by zamieszkać pośród ludzi, by stać się jednym z nas. 

    A kiedy kończą się Święta, pakujemy świąteczne ozdoby, chowamy gdzieś sztuczną choinkę lub wyrzucamy żywą. Być może wielu wraz ze świątecznymi ozdobami wyrzuca także Słowo, które pragnie zamieszkać pośród ludzi. Bóg spakowany z ozdobami lub wyrzucony z choinką, bo po świętach tylko by przeszkadzał. 

      Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Na ile te słowa św. Jana dotyczą obecności Boga w naszym życiu w minionym roku...

1. Jakie miejsce w moim życiu zajmuje Bóg?

1 komentarz:

  1. Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego - powiedział Szymon, gdy Jezus zapytał Apostołów: czy i oni chcą odejść. I tak jak Szymon, raz idę za SŁOWEM zapraszam do Mojego życia, innym razem sprawiam, że kogut pieje, a potem krzyczę jak on: Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że... [EN]

    OdpowiedzUsuń