zachód słońca

zachód słońca

piątek, 19 lutego 2016

Piątek I Tygodnia Wielkiego Postu

    Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! (Mt 5,20-21.23-24).

     Nie zadowalać się legalizmem, zachowaniem litery prawa.... Widzieć grzech, kiedy dopiero kiełkuje, a nie dopiero wówczas kiedy staje się dojrzałym, dobrze zakorzenionym i utrwalonym drzewem... I takie proste słowa - zalążkiem zabójstwa jest pielęgnowana złość...

     Moja relacja do Boga - składanie daru, nie ma wielkiego sensu, jeżeli nie potrafię zadbać o relację do bliźniego. Dlatego najpierw pojednaj się z tym, który czuje do ciebie żal, który doznał krzywdy i zranienia. 

     Pojednanie z Bogiem, uwielbianie Boga wymaga mojego pojednania z bliźnim. 

1. Czy nie odkładam pojednania z ludźmi na inny czas?
2. Czy nie pielęgnuję w swoim sercu jakiegoś żalu czy złości do bliźniego?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz