zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 4 stycznia 2021

Poniedziałek II Tygodnia Bożego Narodzenia

   Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie» (J 1,38-39).


    Czego szukacie? Jakie jest pragnienie waszego serca, skoro idziecie za Mną?

    Można pójść za Jezusem, nie pragnąc wcale spotkania z Nim. Można pójść za Jezusem, szukając siebie. Można iść za Jezusem siłą rozpędu, narzuconego zwyczaju, wychowania, tradycji, bo tak zawsze było. 

    Można pójść za Jezusem, szukając kariery, wygodnego życia, pieniędzy, sławy. Można pójść, bo mimo wszystkich przeciwności, to jednak pewien prestiż, społeczny awans, szacunek, czasem podziw, autorytet i władza.

    Można pójść za Jezusem, bo kimś się gardzi, bo odrzuca się instytucję małżeństwa, bo zostało się zranionym. 

    Uczniowie swoim pytaniem Gdzie mieszkasz? wyrażają najgłębsze pragnienie serca - pragnienie poznania Jezusa. Pragnienie poznania i przyjęcia stylu życia, wartości. Wobec tego pragnienia pada zaproszenie: chodźcie, a zobaczycie. Bóg zaprasza do wspólnoty. 

    Zobaczyć pragnienia własnego serca. Dlaczego jestem w Kościele, dlaczego uczestniczę w Mszy Świętej, dlaczego się modlę? Stanąć w prawdzie przed sobą i Jezusem, by rozpoznać pragnienie serca.

1. Czego szukasz w Kościele?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz