zachód słońca

zachód słońca

środa, 19 maja 2021

Środa 7. Tygodnia Wielkanocy

    A teraz polecam was Bogu i słowu Jego łaski. Ono jest zdolne budować i dać udział wśród wszystkich uświęconych. Po tych słowach uklęknął z nimi wszystkimi i modlił się. Wtedy wielki płacz wszystkich się podniósł. Najbardziej cierpieli z powodu tego zdania, w którym powiedział, że już go więcej nie zobaczą (Dz 20,32.36-37a.38).


    Emocje, łzy, obawy, poczucie straty. Ta scena aż kipi bólem rozstania. Paweł w tym trudnym dla siebie momencie daje im wskazania, które pozwolą im wzrastać, ostrzega przed zagrożeniami, których należy unikać i zachęca do zaufania Chrystusowi. Wypowiada wreszcie słowa pełne nadziei: Polecam was Bogu i słowu Jego łaski. Ono jest zdolne budować... 

      I tak jest, Słowo nas buduje, czyni nas nowymi ludźmi pośród świata. Nie uodporni nas na niebezpieczeństwa, ale uczyni nas ludźmi silnymi, by niebezpieczeństwom stawić czoła. 

    Słowo buduje, kiedy się nim karmimy, kiedy się na nie otwieramy. W nim znajdujemy pokrzepienie, którego potrzebujemy w codziennym życiu. Poprzez Słowo oddajemy cześć Bogu i zaspokajamy pragnienie naszej duszy. 

    We wszystkim pokazałem wam, że tak pracując, trzeba wspierać słabych. To ostatnia rada św. Pawła, o której nie można zapomnieć. Słowo nie jest oderwane od życia i miłości. Kształtuje wrażliwość serca, rozświetla i pozwala widzieć tych, którzy potrzebują pomocy. 


1. Czy moja praca służy dobru?

1 komentarz:

  1. Są zawody, które "z definicji" służą dobru, bo służą drugiemu człowiekowi, jak nauczyciel, lekarz, strażak itd. Ale sposób wykonania tej pracy może być antyświadectwem służby. Ja przeszłam, może jeszcze przechodzę, coś, co nauka nazywa wypaleniem zawodowym. Pomogło mi nowe miejsce pracy, bycie blisko z osobami potrzebującymi.

    OdpowiedzUsuń