zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 20 grudnia 2021

Poniedziałek 4. Tygodnia Adwentu

    Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel (7,14). 

    Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus (Łk 1,30-31).


    Imię w Biblii bardzo często wskazuje na misję, którą Bóg zleca. Izajasz mówi o narodzinach Emmanuela - Boga z nami. Bóg nie jest istotą nieobecną. Chce być obecny z życiu człowieka. W naszych radościach i cierpieniach, w naszej ludzkiej historii. A dzieje się to poprzez tajemnicę wcielenia Bożego Syna.

    Bóg z nami, to wyraźne zaangażowanie Boga w życiu, które jest Jego dziełem. Bóg jest z nami w naszych narodzinach i naszej śmierci. To Bóg, który wciąż przychodzi, stawia nam wyzwania, okrywa nas swoją łaską i sprawia, że potrafimy zmienić nasze zamierzenia, niezależnie od tego, jak wiele mają one wspólnego z naszym osobistym spełnieniem. 

    Maryja ze zdumieniem wsłuchuje się w głos anioła. Zostaje napełniona łaską, ale to pozdrowienie złamie wszystkie Jej osobiste plany na życie. W jaki sposób człowiek, doświadczając własnej małości i kruchości, może przyjąć Bożą historię? Łaski pełna - czy serce ludzkie jest w stanie pomieścić Bożą pełnię?

    Jej misja - nadać imię Życiu, które w Niej się narodzi: nadasz imię Jezus. Dać Mu życie, wychować Go, towarzyszyć Mu, kochać Go. Maryja nie uniknie bólu związanego z misją i odda swoje życie Bogu. 

    Nie wszystko skupia się jednak na Maryi. Centrum stanowi Chrystus. Matka koncentruje się na życiu swojego dziecka. Maryja skupia się na życiu Chrystusa. 


1. Jak odczytuję swoją misję, którą Bóg objawia w swoich planach?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz