zachód słońca

zachód słońca

środa, 16 marca 2022

Środa 2. Tygodnia Wielkiego Postu

    Czy złem za dobro się płaci! A oni wykopali dół dla mnie. Wspomnij, jak stawałem przed Tobą, aby się wstawiać za nimi, aby odwrócić od nich Twój gniew (Jr 18,20).


    Udręczenie niewdzięcznością i nastawaniem na jego życie prowokuje Jeremiasza do głębokiej modlitwy. W burzliwym okresie upadku królestwa judzkiego, czasem słuchany przez królów, ale częściej spotykał się knowaniami i oskarżeniami królewskich pochlebców. 

    Jeremiasz odczuwa rozczarowanie ludźmi, którzy najchętniej pozbawiliby go życia. Szuka ratunku u Boga. I mimo swojej udręki, Jeremiasz nie przestaje wstawiać się za ludem. Nie woła przeciwko niemu, nie domaga się odpłaty ze strony Boga. Pragnie, by lud spotkał swojego Boga, by się do Niego nawrócił.

    Doświadczając rozgoryczenia, zniechęcenia, warto uczyć się od Jeremiasza zaufania do Boga i oddawania Mu wszystkiego w modlitwie: pokładam ufność w Tobie, Panie i mówię: "Ty jesteś moim Bogiem". Prawdziwy prorok zawsze stoi pomiędzy Bogiem a ludem, wstawiając się za ludźmi, nawet tymi, którzy występują przeciwko prorokowi. 


1. Czy potrafię się modlić za tych, którzy są źródłem mojego cierpienia?

1 komentarz:

  1. bardzo dziękuję, dokładnie tych słów dzisiaj potrzebowałam

    OdpowiedzUsuń