zachód słońca

zachód słońca

piątek, 23 września 2022

Piątek 25. Tygodnia Zwykłego - wsp. św. o. Pio

    Gdy raz modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: «Za kogo uważają Mnie tłumy?» (Łk 9,18). 


    Lubimy wiedzieć, co inni o nas myślą, co mówią, jak nas oceniają. Ludzka opinia potrafi wpływać na nasze decyzje, wybory, zachowanie i działanie. Człowiek może stać się niewolnikiem opinii ludzkiej. Te ludzkie oceny działają jak niewidzialne żyłki, a człowiek jest często marionetką ludzkiej opinii.

    Jezus wydaje się być wolny od takich opinii, a jednak pyta swoich uczniów, co inni o Nim mówią. Jest wolny i niezależny, jedynym Jego kompasem jest wola Ojca. Dlaczego zatem pyta, co inni o Nim myślą?

    Kiedy uczniowie przedstawiają Mu różne ludzkie spostrzeżenia odnoszące się do Jego osoby, Jezus jakby nie zwraca większej uwagi na ich słowa. 

    Nasz zbiór informacji o Jezusie moglibyśmy poszerzyć o wypowiedzi poetów, pisarzy, niektórych wielkich tego świata. Czy jednak Jezus byłby skłonny do zmiany swojej postawy? A może zadałby także nam pytanie, które zadał apostołom: a wy za kogo Mnie uważacie? A ty za kogo mnie uważasz?

    Wobec takiego pytania nie wystarczy odwołać się do czyjejś opinii czy książkowej wiedzy. Odpowiedź zakłada osobisty wybór, opowiedzenie się za Nim lub odrzucenie Go. 

    Jesteśmy błogosławieni, kiedy nie tylko deklarujemy jak Piotr nasz wybór Jezusa, ale tym wyborem żyjemy. 


1. Czy moje wyznawanie wiary przekłada się na życie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz