zachód słońca

zachód słońca

piątek, 4 listopada 2022

Piątek 31. Tygodnia Zwykłego - wsp. św. Karola Boromeusza

    Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą (Łk 16,1-2).


    Dobiega końca tydzień, dobiega końca rok liturgiczny, opadające z drzew liście i nawiedzane cmentarze przypominają nam, że przemijamy, a Słowo zaprasza nas przed wezwaniem: Zdaj sprawę z twego zarządu.

    Jezus ubolewa nad brakiem roztropności tych, którzy są Jego uczniami. Pochwala dzieci świata, nie ich nieuczciwość, ale roztropność, która sprawia, że potrafią zadbać i zabezpieczyć swoją przyszłość, choć ta ziemska przyszłość jest ulotna i potrafi rozczarować. Człowiek potrafi podporządkować swoje siły, energię, legalne i nielegalne środki zabezpieczeniu ziemskiej przyszłości. 

    Chociaż wyznajemy, że wierzymy w niebo, często nie potrafimy myśleć w tych kategoriach, by zabezpieczyć sobie tam miejsce, nie poświęcamy na to naszych sił, energii, a przecież Bóg obiecuje radość wieczną, a nie ulotne szczęście.


1. W jaki sposób staram się zdobywać niebo?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz