zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 19 grudnia 2022

Poniedziałek 4. Tygodnia Adwentu

    Odpowiedział mu anioł: «Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem. A zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę wieść radosną. A oto będziesz niemy i nie będziesz mógł mówić aż do dnia, w którym się to stanie, bo nie uwierzyłeś moim słowom, które się spełnią w swoim czasie» (Łk 1,19-20).


    Narodziny Samsona i Jana Chrzciciela. Preludium do tego, co wydarzy się w Nazarecie. Szczególna interwencja Boga. Bóg, ponieważ jest Bogiem, może interweniować w nasze życie, w życie ludzkości i Kościoła. I czyni to, zarówno w codziennej zwyczajności jak i przez nadzwyczajne znaki. 

    Tym co uderza w spotkaniu Zachariasza z aniołem jest reakcja Bożego posłańca (samego Boga) na opór kapłana na wieść o wysłuchaniu jego prośby i obdarowaniu synem. 

    Wiara w Boga opiera się na zaufaniu Jego słowom, zaufaniu obietnicom, które On daje. Zaufanie pozwala zachować wewnętrzny spokój w życiu. Jego słowa prowadzą nas do życia w łasce i to życia w obfitości. Kiedy odpowiadamy zaufaniem na Bożą obietnicę, na Jego słowo, doświadczamy spełnienia Jego obietnic, doświadczamy prawdziwości Jego słów. Bóg spełnia swoje obietnice, ale jak mówi Jezus, spełnia je właściwym czasie, w czasie, który tylko Bogu jest znany. 


1. W jakich sytuacjach najtrudniej mi zaufać Bogu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz