zachód słońca

zachód słońca

wtorek, 7 maja 2024

Wtorek 6. Tygodnia Wielkanocy

    Ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A  jeżeli odejdę, poślę Go do was (J 16,6-7).


    Jezus żegna się z uczniami, a my przygotowujemy się do Uroczystości Jego Wniebowstąpienia. Ale mimo pożegnania nie ma w Jezusie zgody na to, by serca Jego uczniów wypełniał smutek. I podaje uczniów powód - inaczej nie przyjdzie Pocieszyciel, Duch Święty.

    Wielkim grzechem, nad którym Jezus ubolewa, jest to, że tak wielu, mimo znaków, nie uwierzyło w Niego. Bóg uczynił wielki cud, posyłając swojego Syna światu. Syn dokonywał znaków i nauczaniem pokazywał drogę do znalezienia szczęścia i życia. A jednak wielu Go odrzuciło, a później został zabity.

    Duch Pocieszyciel, który zostaje posłany, ma moc przemienić ludzkie serca i obudzić w nim wiarę. Prośmy Ducha Parakleta, aby nie pozwolił nam popaść w grzech niewiary i zwątpienia, byśmy potrafili każdego dnia przyjmować Jezusa jako Pana i Zbawiciela.


Jak często w moich modlitwach zwracam się z prośbą o dar Ducha Świętego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz