zachód słońca

zachód słońca

środa, 5 czerwca 2024

Środa 9. Tygodnia Zwykłego, wsp. św. Bonifacego

    Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia (2 Tm 1,6-7).


    Swój drugi list do Tymoteusza Paweł pisze z Rzymu. Jest więźniem, obciążony kajdanami, zmęczony posługą misyjną wielu lat. Paweł przeczuwa, że próba, której ma zostać poddany, zakończy jego życie. Pisze do swojego ucznia, którego nazywa duchowym dzieckiem.

    Z tego, co Paweł do niego pisze, wynika, że Tymoteusz przeżywa jakiś kryzys na drodze bycia chrześcijaninem. Być może jest to związane właśnie z tym, czego doświadcza jego nauczyciel - Paweł. Pojawia się zniechęcenie, przygnębienie, lęk - to wszystko składa się na doświadczenie kryzysu, którego doświadcza Tymoteusz. 

    Paweł zachęca go, przypominając mu o tym, co otrzymał: o Duchu Świętym. Duch Święty, Duch Jezusa, działa w bardzo praktyczny sposób. Dar Ducha przynosi moc, miłość, właściwy osąd, pozwala dobrze rozeznawać. Dar Ducha pozwala przezwyciężyć ludzki lęk, zwątpienie, przygnębienie. 


Gdzie szukam siły w doświadczeniu zniechęcenia czy zwątpienia?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz