zachód słońca

zachód słońca

środa, 25 marca 2015

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - 25 marca

      Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, . Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus (Łk 1,28b - 31).

       Cztery słowa ze sceny zwiastowania.

       Bądź pozdrowiona. Raduj się, Maryjo! To pierwsze słowo, jakie Maryja słyszy ze strony anioła. Raduj się! To pierwsze słowo, jakie Bóg kieruje do całego swojego stworzenia. W czasie, który często jawi się jako pełen trudów i problemów, niepewności i mroku, pierwszą rzeczą, o którą prosi nas Stwórca, to abyśmy nie utracili radości. Bez radości życie staje się ciężkie i pełne trudów.

       Pan z Tobą! Radość, do jakiej jesteśmy zaproszeni nie opiera się na wymuszonym optymizmie czy samooszukiwaniu. To wewnętrzna radość, która rodzi się wówczas, kiedy człowiek uświadamia sobie: nie jestem sam. To radość wypływająca z wiary. Bóg mi towarzyszy, broni, szuka zawsze mojego dobra.

         Nie bój się! Jest wiele różnych lęków, obaw, jakie mogą się w nas obudzić. Lęk o przyszłość, leki związane z chorobą, cierpieniem, śmiercią. Obawy związane z poczuciem samotności, odrzucenia, braku miłości. Lęk jest czymś złym - zadaje rany. Obawy blokują życie, paraliżują, nie pozwalają iść. Dlatego potrzebujemy zaufania, pewności i światła. 

        Znalazłaś łaskę u Boga! Również my powinniśmy usłyszeć te słowa. Wszyscy przecież żyjemy i umieramy podtrzymywani przez łaskę i miłość Boga. Wiara w Boga nie jest receptą, która pozwoli rozwiązać wszelkie codzienne problemy. Ale wszystkie te problemy wyglądają inaczej, kiedy żyjemy szukając w Bogu światła i sił, aby się z nimi zmierzyć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz