zachód słońca

zachód słońca

wtorek, 31 maja 2016

Święto Nawiedzenia NMP

      Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę (Łk 1,39-41).

     Spotkanie Maryi i Elżbiety. Elżbieta, będąca już w podeszłych latach, reprezentuje Stare Przymierze. Maryja, nowa Ewa reprezentuje Przymierze Nowe, które się zaczyna w osobie Jezusa. W osobie Elżbiety Stare Przymierze przyjmuje z radością i nadzieją Nowe, rozpoznając dar miłosierdzia Bożego - Boga, który przychodzi wypełnić to wszystko, czego oczekuje stworzenie.

      W spotkaniu tych dwóch kobiet objawia się dar Ducha Świętego, który sprawia, że poruszyło się dziecko w łonie Elżbiety. Dobra Nowina objawia się w zaciszu domu rodzinnego Elżbiety, pośród zwyczajnych codziennych zajęć, w tak bardzo ludzkich sprawach jak odwiedziny, ludzka życzliwość i niesiona pomoc, oczekiwanie narodzin dziecka. Święty Łukasz ukazuje, że trzeba przyjmować i odkrywać Bożą obecność w tym, co zwyczajne, w tym co ludzkie. Nie trzeba szukać nadzwyczajnych zdarzeń, cudów, aby doświadczyć obecności Boga. 

1. Czy dostrzegam Boże działanie w mojej codzienności?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz