zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 10 lutego 2020

Poniedziałek V Tygodnia Zwykłego - wsp. św. Scholastyki

   Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych, tam gdzie, jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie (Mk 6,55-56).

    Nie przedstawiał się jako lekarz - magik, który potrafi zaradzić każdej ludzkiej dolegliwości. Ale jednocześnie nie wzbraniał się przed udzieleniem pomocy tym, którzy zostali Mu przedstawieni. Czynił to, aby uświadomić wszystkim, że Królestwo Boże już jest pośród nich. 

   Został posłany, aby głosić Królestwo i dobrą Nowinę o wyzwoleniu człowieka. 

   Aby uzyskać zdrowie, trzeba zbliżyć się do Jezusa, spotkać Go. Wszyscy wychodzą na spotkanie ze Zbawicielem, aby wyzwolić się ze skutków grzechu. Wiara prowadzi do zdrowia i zbawienia. 

    Święty Marek Ewangelista przedstawia wspólnotę wierzących - ludzi ubogich, zranionych grzechem, cierpiących, którzy gromadzą się wokół Jezusa, aby odzyskać życie. I są przekonani, że On może to uczynić. 

    Jutro światowy dzień chorego. Tych tłumów gromadzących się wokół Jezusa już nie ma. Niektórzy nawet przychodzą, ot, nie zaszkodzi, a może pomoże. Wciąż aktualne jest Jezusowe pytanie: czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

1. Czy wierzę w to, że Jezus może mnie uzdrowić? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz