zachód słońca

zachód słońca

piątek, 24 kwietnia 2020

Piątek II Tygodnia Wielkanocy

   Lecz pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, uczony w Prawie i poważany przez cały lud, kazał na chwilę usunąć Apostołów i zabrał głos w Radzie: ... Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich! Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem» (Dz 5,34.38-39).

   Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał (J 6,11).

   Gamaliel, głos rozsądku wobec ludzkiego zaślepienia. 

   XXI wiek istnienia Kościoła, wspólnoty naśladowców Jezusa, który umarł i zmartwychwstał, jest dowodem Bożego działania. 

   Nie wszystko we wspólnocie chrześcijańskiej jest dobre, a ci, którzy ją tworzą to wspólnota świętych i grzeszników. Jezus, zgodnie ze swoją obietnicą, jest obecny pośród uczniów i podtrzymuje wspólnotę wierzących. 

   Ewangelia o rozmnożeniu chleba jest związana z Tajemnicą Zmartwychwstania. Jezus, poprzez nauki, ukazuje prawdę o sobie, o tym, Kim jest. 

   Nie godzi się jednak na obwołanie Go królem, który spełniałby ludzkie zachcianki. Przychodzi ofiarować nam znacznie więcej, niż zaspokojenie naszych materialnych potrzeb. Przychodzi, aby ofiarować nam swoje Ciało i Krew, swoją miłość, przebaczenie, swoje światło. Przychodzi ofiarować życie. 

   Jezus jest szczególnym Królem. 

1. Jak postrzegam wspólnotę Kościoła?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz