zachód słońca

zachód słońca

piątek, 5 czerwca 2020

Piątek IX Tygodnia Zwykłego - wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika

   I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś (2 Tm 3,12-14).

   A wielki tłum chętnie Go słuchał (Mk 12,37).

   Ewangelia zawsze będzie znakiem sprzeciwu. Jedni przyjmują ją z entuzjazmem i radością, inni odrzucają.

   Ci, którzy wierzą i żyją Ewangelią, muszą liczyć się z pogardą, odrzuceniem, a nawet prześladowaniem. Święty Paweł zachęca nas do trwania przy Ewangelii, przy Bogu i Jego Słowie. 

   To droga, która prowadzi do zbawienia, pozwalająca odnaleźć radość i sens życia. Otwierać codziennie Biblię i wsłuchiwać się w Słowo, które sam Bóg do nas kieruje. Słowo pouczenia, rady, czasem przygany i upomnienia. Słowo żywe...

    Ludzie lubili Go słuchać. Jezus został zaakceptowany przez wielu. Ale nie brakowało także tych, którzy Go odrzucili. Nie brakowało tych, którzy Go ignorowali, próbowali zdyskredytować, aby zniechęcić słuchaczy. Zadawali niewygodne pytania, aby ośmieszyć i odebrać Mu autorytet. 

    Z każdego z tych słownych potyczek Jezus wychodził zwycięski, zdobywał popularność. Liczny tłum chętnie Go słuchał. 

   Dziś mogę Go prosić, by dał mi siłę, abym zawsze Go słuchał. Błogosławieni, którzy słuchają Słowa i zachowują je. Abym chciał karmić się tym Słowem...

1. Jaki czas spędzam ze Słowem? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz