zachód słońca

zachód słońca

wtorek, 18 sierpnia 2020

Wtorek XX Tygodnia Zwykłego

    Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe» (Mt 19,26).


    Spojrzenie Jezusa. Widzi ich zaskoczenie. Wielbłąd i ucho igielne? Kto może się zbawić? Są zdezorientowani. 

    Spojrzenie Jezusa przenika serce uczniów, dostrzega ich wątpliwości i pytania. Pozwala zrozumieć.

    Podążanie za Jezusem nie jest łatwe. Radykalizm Ewangelii nie jest możliwy w oparciu o ludzkie siły. Nie wystarczą dobre chęci. Naśladowanie Jezusa jest darem, łaską i zadaniem. Celem powołania, jakie otrzymali nie są oni sami, nie otrzymali tego daru dla siebie. Celem jest Bóg, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

    Piotr, z charakterystyczną dla niego szczerością i impulsywnością, ze zdumieniem odkrywa różnicę między ich sytuacją a sytuacją bogatego młodzieńca. Otrzymali ten szczególny dar, zostawili wszystko, aby naśladować Jezusa, więc "co się z nimi stanie? Bogaty młodzieniec odszedł ze smutkiem, bo powiedział "nie", ale co z tymi, którzy mówią "tak"? 

    Jezus, wiedząc o małości ludzkiego serca i o tym, że potrzebuje ono bezpieczeństwa i motywacji, zapewnia ich, że nagroda jest wielka zarówno teraz, jak i w wieczności. Bóg jest większy od naszych serc, nie daje się zwyciężyć w hojności. To, czego się wyrzekliśmy dla Jego miłości, zawsze jest wynagradzane znacznie hojniej, niż możemy sobie wyobrazić. 

1. Z czego trudno mi zrezygnować dla Pana Boga?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz