zachód słońca

zachód słońca

środa, 25 listopada 2020

Środa XXXIV Tygodnia Zwykłego - wsp. św. Katarzyny

        Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią (Łk 21,13.16).


    Doświadczenie prześladowania i cierpienia jako czas dawania świadectwa, czas wierności, która służy ocaleniu życia, tego prawdziwego - życia w Bogu. Czas świadectwa, a nie odwetu, złości i gniewu.

    Doświadczenie cierpienia jest zawsze bolesne. Można je w jakiś sposób zrozumieć, kiedy przychodzi ze strony nieprzyjaciół, ze strony tych, którzy nie rozumieją, których świat wartości zupełnie się różni od mojego. 

    Dużo trudniej ze spokojem zgodzić się na cierpienie, które przychodzi ze strony bliskich, krewnych, przyjaciół. To przynosi dużo głębsze rany i boleśniejsze cierpienie. 

    Zachować spokój, aby wziąć udział w wielkiej liturgii zbawienia i śpiewać: Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwy, Panie Boże wszechwładny! Coraz bardziej odbieram Księgę Apokalipsy jako wizję wielkiej liturgii zbawionych, którzy wychwalają dzieło zbawcze Boga, mogą podziwiać Bożą chwałę.

1. Jak wygląda moja wierność Bogu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz