zachód słońca

zachód słońca

wtorek, 23 marca 2021

Wtorek V Tygodnia Wielkiego Postu

    Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu (Lb 21,9).

    Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich» (J 8,24).


    Zniecierpliwienie. Pustynia to nie był czas relaksu i przyjemnej wędrówki. Pustynia oznacza trudy i problemy, które sprawiają,  że człowiek potrafi zatęsknić za czasem niewoli, gdzie mógł zapełnić żołądek. To sprawia, że lud występuje przeciwko Bogu i Mojżeszowi. 

    Zwrot ku Bogu następuje w momencie bezradności. Proszą o wybawienie. I Bóg przychodzi z pomocą, ale lud musi zaufać i zwrócić się ku rozwiązaniu, które Bóg daje. Bez tego nie ma ratunku. Trzeba podjąć wysiłek, by przyjąć to lekarstwo, które Bóg daje. Bóg ratuje, ale wymaga wiary i zaufania. Zwracamy nasz wzrok ku Bogu z nadzieją, że w Nim jest nasze zbawienie. 

    A zbawia nas przez KRZYŻ. Trudne słowa Jezusa. Pomrzecie w grzechach swoich - jeśli nie uwierzycie. Nie jesteśmy w stanie sami przezwyciężyć grzechu i śmierci. Trzeba uwierzyć i zwrócić się w zaufaniu ku Bogu, zgadzając się na lekarstwo, które nam podaje.

1. Kiedy ostatnio zbuntowałem się przeciwko Bogu? Co było powodem?

2 komentarze:

  1. Mnie dzisiaj zastanowiły słowa do faryzeuszów: "po co do was mówię?" Trochę czuję tutaj moment, że można by się zniechęcić, Pna Jezus nagadał się, nauzdrawiał, nakarmił, natłumaczył, odpowiadła na im na wiele cwanych pytań... i NIC nie dotarło, "a oni nie pojęli". Zastanawim się czy to nie o mnie dzisiaj mowa. Tyle słow w moim życiu, wysłuchanych homili, rekolekcji, tyle doświadczeń Jego miłości i opieki - a do mnie jeszcze nie dociera, nie mogę pojąć. Jestem bardzo wdzięczna, że Jezus się nie zniechęca, że ma tyyyyle cierpliwości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak naprawdę to ja nigdy się nie zbuntowałam. Kiedy Pan mnie doświadcza to proszę Panie daj mi siłę aby to przetrwać. Nie chcę tego ale skoro uważasz że jest mi to potrzebne to wspomóż mnie. I jest mi lżej a wszystko samo się rozwiązuje.

    OdpowiedzUsuń