zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Poniedziałek 4. Tygodnia Wielkanocy

Jak łania pragnie wody ze strumieni, 
tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
Dusza moja Boga pragnie, Boga żywego,
kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże (Ps 42,2-3).

    Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych» (J 10,2-5).


    Trwamy w kontemplacji obrazu dobrego Pasterza. 

    Dla dobrego Pasterza nie istnieje bezosobowy tłum owiec, ale każdy znany jest po imieniu, każdy z nas jest wołany po imieniu. On mnie zna. 

    To Pasterz, który się troszczy. Pragnie, by każda z jego owiec miała życie i to w obfitości. 

    Jesteśmy zaproszeni, aby zwrócić swoje spojrzenie i swoje uszy ku Pasterzowi, który kocha, który każdego człowieka nosi w swoim sercu, zna po imieniu. Nikt, żaden człowiek nie jest Mu obojętny. 

    W każdym ludzkim sercu rozbrzmiewa tęsknota za Bogiem, niezaspokojone pragnienie poznania Jego oblicza, bo tylko wówczas można odkryć sens życia. Nawet ci, którzy mogą wydawać się tak bardzo dalecy, rozproszeni, obojętni czy wrodzy - oni również odczuwają w sobie to pragnienie. Człowiek jest żywą tęsknotą za Bogiem. 


1. Czy odkrywam w sobie to pragnienie zobaczenia Bożego oblicza?

1 komentarz:

  1. Po dzisiejszych czytaniach we mnie zrodziło się pragnienie słuchania głosu Pana, pragnienie posiadnia umiejetności słuchania; ,mam prgnienie, aby usłyszały Jego ciepły głos owieczki, które się oddaliły, szczególnie bliskie memu sercu; mam nadzieję, że Pan wie, że czesto trzeba mówić do mnie dobitniej i głośniej :)

    OdpowiedzUsuń