zachód słońca

zachód słońca

wtorek, 8 czerwca 2021

Wtorek 10. Tygodnia Zwykłego - wsp. św. Jadwigi, królowej

    Bóg mi świadkiem, że w tym, co do was mówię, nie ma równocześnie "tak" i "nie". Syn Boży, Chrystus Jezus, Ten, którego głosiłem wam ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był "tak" i "nie", lecz dokonało się w Nim "tak" (2Kor 1,18-19). 

    Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi (Mt 5,13).


    Wiemy bardzo dobrze, że w nas, z powodu naszej wrodzonej słabości, nasze tak może stać się nie. Możemy zobowiązywać się naszym słowem, deklarować budowanie życia na wartościach ewangelicznych, a później pójść w przeciwnym kierunku i żyć wbrew temu, do czego się zobowiązaliśmy. Nasze tak nie zawsze jest tak, może stać się nie

    W Jezusie tak jest zawsze tak. Jest wierny swoim naukom, swoim obietnicom. Jeśli mówi nam, że droga, którą wskazuje, prowadzi do życia, to znaczy, że naprawdę prowadzi do życia. 

    Słowa Jezusa o soli i świetle nabierają szczególnego znaczenia w czasach, w których żyjemy. W naszym społeczeństwie jest wciąż wielu, którzy nie słyszeli o Jezusie, a także wielu, którzy usłyszeli i odeszli, odłączyli się od Niego. Jedynym sposobem, aby mogli poznać Jezusa i Jego przesłanie, jest poznanie Go przez nas, przez nasze słowa i nasze życie. 

    Nie można zamknąć się w kościele, w małych grupach i wspólnotach. Trzeba wychodzić z orędziem Ewangelii do świata, do tych, którzy Jezusa nie znają lub którzy się od Jezusa odwrócili. Być światłem tam, gdzie jest ciemno, być solą tam, gdzie życie utraciło swój smak. 

1. Czy staram się, by moje tak było rzeczywiście tak? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz