zachód słońca

zachód słońca

sobota, 23 kwietnia 2022

Sobota w Oktawie Wielkanocy

    Widząc odwagę Piotra i Jana, a dowiedziawszy się, że są oni ludźmi nieuczonymi i prostymi, dziwili się. Rozpoznawali w nich też towarzyszy Jezusa. «Co mamy zrobić z tymi ludźmi? - mówili jeden do drugiego - bo dokonali jawnego znaku, oczywistego dla wszystkich mieszkańców Jerozolimy. Przecież temu nie możemy zaprzeczyć (Dz 4,13.16).


    Nie wiedzą, co zrobić. Bezradność przywódców Izraela. Nie potrafią zrozumieć odwagi i pewności siebie ludzi niewykształconych, którzy mimo zakazów świadczą o Jezusie.

    Ci, którzy uważają się za mądrych, nie potrafią otworzyć się na Boże znaki, które dostrzegają ludzie prości i niewykształceni. Cud staje się problemem, trudno mu zaprzeczyć. Nadaje wiarygodności apostołom pośród ludu. 

    Źródłem siły apostołów, której nie rozumie Sanhedryn, jest nowe życie w Chrystusie. Wiara i codzienny kontakt ze Słowem Bożym są w stanie przemienić pokornych, tchórzliwych i zalęknionych ludzi w odważnych i pewnych siebie, zdolnych do dawania świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym.

    Jakie jest nasze świadectwo wobec dzisiejszego Sanhedrynu? Czy jesteśmy wiarygodnymi świadkami, jak byli pierwsi uczniowie? To pytania, które musimy sobie stawiać, jako uczniowie. 


1. Czy żyję tą prawdą, że przez chrzest otrzymałem nowe życie w Chrystusie?

1 komentarz:

  1. Jezus: wyrzucał im brak wiary oraz upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego. Upór - czasami służy, a czasami nie; trwanie przy swoim zdaniu. Obejrzałam film Powołany, a w nim świadectwa osób, które doświadczyły, spotkały Zmartwychwstałego - jeden z bohaterów jest uparty i odchodzi od stołu do którego przyszedł Jezus. Jest mi przykro, bo dzisiaj słyszałam u osób, którzy również zasiadają do stołu słowa i Eucharystii, jak słuchają niefajnych kabaretów i żartów z księży, Mszy św.

    OdpowiedzUsuń