zachód słońca

zachód słońca

poniedziałek, 2 maja 2022

Poniedziałek 3. Tygodnia Wielkanocy - wsp. św. Atanazego

    Niektórzy zaś z synagogi, zwanej synagogą Libertynów i Cyrenejczyków, i Aleksandryjczyków, i tych, którzy pochodzili z Cylicji i z Azji, wystąpili do rozprawy ze Szczepanem. Podstawili więc ludzi, którzy zeznali: «Słyszeliśmy, jak on mówił bluźnierstwa przeciwko Mojżeszowi i Bogu» (Dz 6,9.11).

    W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości (J 6,26).


    Głoszenie Dobrej Nowiny, prawdy o Jezusie, spotyka się z odrzuceniem. Traktowane jest jako atak żydowską religię, świątynię, Prawo i samego Mojżesza. Obrońcy Tradycji nie potrafią dostrzec, że Jezus jest z tą Tradycją związany, co więcej wypełnia to, co Stary Testament zapowiadał. 

    Pierwsi uczniowie są tymi, którzy potrafią odkryć nowość Jezusa i nie mogą milczeć, mimo intryg, prześladowań, fałszywych świadków i gróźb. Jezus jest dla nich życiem a bez Jezusa nie ma życia. 

    Czego szukamy w Jezusie? Kiedy podchodzimy do jakiejś osoby, powinniśmy postawić sobie pytanie: co nas do tego skłania?  Jezus jest poszukiwany przez ludzi, bo zostali nakarmieni do syta. Nie przychodzą, by pójść za Nim, by słuchać Jego słowa.

    A Jezus zachęca ich, by szukali pokarmu, który nie ginie, nie ogranicza się do zaspokojenia chwilowego głodu. Człowiek został stworzony dla nieba i to powinno być podstawową troską człowieka - szukać pokarmu, który nadaje sens ludzkiemu życiu, który daje życie wieczne. 


1. Czy mam odwagę przyznawać się do Chrystusa?

1 komentarz:

  1. No właśnie? Pytanie na które częściowo mogę odpowiedzieć: Tak. Ale są też takie sytuacje, gdy tej odwagi zaczyna mi brakować. I to ciekawe, że w gronie tych, których znam najdłużej, tych, którzy mnie znają z przeszłości. Jak piszę ten komentarz , to teraz uświadamiam sobie, że przecież odwaga to dar Ducha Świętego i nie jest moją zasługą, czy cechą charakteru. W ogóle to kiedyś, kiedyś... ;) strach mnie przepełniał i z wielkimi oczami jego się spotykałam na każdym kroku;). Ale Jezus codziennie zabiera mi lęk i nie boję się. Więcej Ciebie Duchu Święty! Proszę o odwagę, bym przyznawała się do Jezusa,... i tu wezmę słowa od Ciebie, ojcze Edwardzie, ... "mimo intryg, prześladowań, fałszywych świadków i gróźb. Jezus jest dla nich życiem a bez Jezusa nie ma życia."
    Dziękuję:)))

    OdpowiedzUsuń