zachód słońca

zachód słońca

piątek, 29 lipca 2022

Piątek 17. Tygodnia Zwykłego, wsp. św. Marty, Marii i Łazarza

    Kiedy zaś Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga» (J 11,20-22).


    O domu Marty, Marii i Łazarza wiemy dość wiele z Ewangelii, możemy przyglądać się przyjaciołom Jezusa. O niewielu innych postaciach z Nowego Testamentu możemy powiedzieć tak wiele, jak o nich. 

    Marta i Maria, dwie siostry, tak bardzo różne, ale obie bliskie Jezusowi. I milczący Łazarz, nazywany przez samego Jezusa przyjacielem, który zasnął, aby apostołowie mogli uwierzyć... W ich domu Jezus bywał, by cieszyć się ich przyjaźnią, odpoczywać, zaznać ciszy i spokoju.

    Przyjaźń jest darem Boga, dzięki któremu potrafimy tworzyć więzi, które podtrzymują nas w przeciwnościach. 


1. Czy mogę powiedzieć o kimś, że jest moim przyjacielem? Czy Jezus jest moim przyjacielem?

    

1 komentarz:

  1. W przyjaźni doświadczam Bożej Miłości. To jest wielki dar, niczym sobie na niego nie zasłużyłam. Przeanalizowałam moich przyjaciół, za których jestem Panu Bogu wdzięczna. Niektóre relacje zdefiniowałam na nowo. Te, które przetrwały lata i „próby”, to takie oparte na Panu Bogu. Zobaczyłam, że osoby będące blisko mnie, a którym nie po drodze do Kościoła, są moimi krewnymi, znajomymi, koleżankami.
    Św. Jan, który niesamowicie doświadczył miłości, dużo o niej pisze, sam nazywa się zresztą umiłowanym uczniem – dzisiaj uświadamia mi, że i ja jestem przyjacielem dla Jezusa, jest Mu miło u mnie przebywać, gdy trwam w miłości (np.ostatnio: wyprasuję koszulę dziecku, ugotuję zupę i wówczas słyszę jesteś kochana; gdy w pracy koleżanka powie: jesteś taka cierpliwa; pacjent: tak bardzo się cieszę, że ma pani dyżur, pani jest taka uczynna) – szkoda, że nie zawsze tak się udaje trwać w miłości. „Panie gdybyś tu był…”, Jezu ufam i proszę abyś przy mnie był, szczególnie wtedy, gdy trudno o cierpliwość i uczynność, gdy trudno o miłość, gdy się nie chce; Jezu kochany, ufam, że jesteś TU, w domu, w którym choroba doświadcza moich bliskich.

    OdpowiedzUsuń