zachód słońca

zachód słońca

czwartek, 2 lutego 2023

Święto Ofiarowania Pańskiego

    A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela» (Łk 2,27-28.32).


    Piękne święto, kiedy wspominamy dzień ofiarowania Dzieciątka Jezus w świątyni. Maryja i Józef przynieśli Dzieciątko do świątyni, by wypełnić Prawo. To był także dzień oczyszczenia Maryi. W tradycji nazywane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Maryja jest tą, która niesie Jezusa, który jest Światłem świata, a światło stawia się na świeczniku, aby wchodzący widzieli światło

    Jeśli Chrystus jest Światłem, to Maryja jest tym Świecznikiem, dzięki któremu Światło jest widoczne - trzyma i podnosi Dzieciątko, aby mogło rozświetlać mroki ludzkich serc i być światłem wszystkich narodów

    Ludowa mądrość nazywa ten dzień Świętem Matki Gromnicznej, ale Maryja nie chce, by nasza uwaga była skupiona na Niej. Wskazuje na Syna, którego unosi. Zawsze prowadzi nas do Jezusa i prosi, jak w Kanie Galilejskiej: zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Tylko Jezus jest Światłem, prowadzi i wskazuje drogę. 

    Możemy się uczyć od Maryi, jak nieść Jezusa i dawać Go innym. Rozświetlać Jego światłem ludzkie ciemności, aby świat uwierzył, że On jest posłanym przez Ojca. 


1. Czy pozwalam Bożemu Światłu rozświetlać mroki swojego życia?

1 komentarz:

  1. "...on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga..." Bardzo sympatyczny Symeon na zdjęciu, uśmiechnięty, wpatrzony w "Boże Światło".

    OdpowiedzUsuń