zachód słońca

zachód słońca

sobota, 27 maja 2023

Sobota 7. Tygodnia Wielkanocy

    Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: «Panie, a co z tym będzie?» Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną!» (J 21,21-22).


    Nie wiemy, co kryło się za pytaniem Piotra: troska, niepokój, może chęć jakiejś kontroli, a może zwykła ciekawość...

    W naszym życiu, zarówno rodzinnym, jak i społecznym czy zawodowym, w naszej drodze za Jezusem, często jesteśmy zarażeni kulturą medialną, która poświęca wiele godzin na zaspokojenie ludzkiej ciekawości i wścibstwa. Stąd wypytywanie o życie, przyszłość, sukcesy i porażki, posiadane przez kogoś majątki i ponoszone przez innych niepowodzenia. Plotki, plotki, plotki. Bez względu na to, jak będziemy to nazywać, stają się rzeczywistością wszechobecną. 

    Świadomie lub nie, my również często zamieniamy nasze życie rodzinne, zakonne społeczne i kościelne w swoiste reality show, w którym nękamy się nawzajem ciekawością, dopytując i wsuwając nos tam, gdzie nie powinniśmy.

    Odpowiedź Jezusa: co tobie do tego?  to swoista pobudka, która ma sprowadzić Piotra i nas na drogę tego, co ma być istotą powołania, naszej drogi za Jezusem. Jezus wie, że łatwo się rozpraszamy i zamiast podążać za Nim, poświęcamy naszą energię na plotki, jałowe dociekania i spekulacje.

    Jezus mówi do nas, jak powiedział do Piotra: co tobie do tego? Ty pójdź za Mną! Jeśli interesujemy się życiem naszych braci i sióstr, to tylko po to, by ich wspierać na drodze za Jezusem, a nie po to, by zaspokajać własną ciekawość, karmić próżność czy rywalizować z innymi. 


1. Co sprawia, czym się kieruję, kiedy próbuję się dowiadywać czegoś o innych?

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz