zachód słońca

zachód słońca

środa, 31 maja 2023

Święto Nawiedzenia NMP

    Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona (Łk 1, 41-42).


    Dzisiejsze święto jest bardzo poruszające. Historia dwóch kobiet, ich spotkanie i świadomość, że w obu pojawiło się i rozwija nowe życie, nowy człowiek. I chociaż widać tylko dwie kobiety, to jednak spotyka się czworo. 

    One są znakiem nadziei dla całego świata. Za każdym razem, kiedy poczęte jest nowe życie, kiedy pojawia się dziecko, w sercu rodzi się nadzieja: życie toczy się dalej, odnawia się i odradza. 

    W spotkaniu Maryi i Elżbiety pojawia się dodatkowa radość, przekraczająca doświadczenie pojawienie się dziecka w każdej rodzinie. Obie mają świadomość, że to Bóg zaingerował w ich życie, w ich historię, aby przynieść życie i nadzieję. To nie tylko pojawienie się dwóch małych istot, dwóch obiecanych przez Boga dzieci. Wraz z ich pojawieniem się dokona się coś niezwykłego - pojawi się nowa, żywa i realna, namacalna obecność Boga w ludzkiej historii. Wypełnia się obietnica, tak stara już obietnica, że wielu straciło nadzieję, że kiedykolwiek się spełni. Dlatego radość nie zna granic.

    Maryja śpiewa pieśń, która mówi o wyzwoleniu dla uciśnionych, o nadziei dla tych, którzy są zdruzgotani życiem. Maryja widzi oczami wiary, że moc zła nie może nic zrobić wobec mocy, wobec huraganu Bożej miłości. 

    Bez względu na to, ile niesprawiedliwości, bólu, śmierci i ucisku jest w naszym świecie, tu i teraz, Bóg jest z nami, Bóg stanął po stronie biednych i cierpiących, podnosi pokornych, głodnych napełnia dobrami. Boże Miłosierdzie nie pozostawia człowieka samego. Bóg jest z nami.


1. Czy moje słowa niosą dla innych przesłanie nadziei?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz