zachód słońca

zachód słońca

niedziela, 9 lipca 2023

XIV Niedziela Zwykła

Uwielbiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś to przed uczonymi i mądrymi, a odsłoniłeś małym. Tak, Ojcze, bo tak Ci się podobało (Mt 11,25b-26).


Ta modlitwa Jezusa jest pełna emocji i ujawnia Jego zażyłość z Ojcem. To Magnificat Jezusa. Trudno nam jest dzielić się z innymi naszymi uczuciami, wiarą, emocjami, które przeżywamy, a poprzez ten krótki fragment Ewangelii mamy dostęp do serca Jezusa. 

    Jest to dar z Jego strony, jak dar każdego, kto otwiera przed nami swoje serce. Jest to także dar ze strony Ewangelisty, który te słowa Jezusa nam przekazał. 

     W scenie ukazanej przez Mateusza wzruszenie Jezusa wyraża się modlitwą wdzięczności za objawienie tajemnic Bożych ludziom prostym, a zakrył je przed mędrcami i uczonymi.

    Jezus szuka kontrastu, przeciwieństw, aby pomóc nam zrozumieć to, co chce nam powiedzieć! Z jednej strony są mądrzy i uczeni, którzy, ponieważ są tacy, wydają się cieszyć większym prestiżem; z drugiej strony są maluczcy, których punkt widzenia lub ich programy nie zasługują na uwagę mas, którzy są łatwo manipulowani przez potężnych naszego świata, świata, w którym obfitują kłamstwa, fałsz i oszustwa, owoce samolubnego interesu, który stara się narzucić się ludzkiemu życiu.

    Jezus Chrystus staje po stronie tych, których świat uważa za "maluczkich", "przegranych". Jego wybór jest jasny i jest również przedmiotem Jego modlitwy uwielbienia, ponieważ ostatecznie to Bóg jest tym, który jest źródłem prawdziwego poznania. 


1. W jakich sytuacjach najbardziej doświadczyłem dobroci Boga?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz