zachód słońca

zachód słońca

niedziela, 29 października 2023

XXX Nedziela Zwykła

    On mu odpowiedział: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego (Mt 22,37.39b).


    Miłość porusza i definiuje nas jako osoby. Jesteśmy tym, co kochamy, nasze życie kręci się wokół tego, co kochamy. Na różne sposoby powstają różne idole, wokół których kręcą się osoby, społeczeństwa, nie tylko w dziedzinie religijnej...

    Aby znaleźć sens życia, trzeba kochać, ryzykować, ale także zadawać pytania: co kochamy? kogo kochamy? Kochać bliźniego to ofiarować mu to, czego potrzebuje, a to możliwe jest wtedy, gdy miłość Boga wypełnia serce i pozwala żyć pełnią swojego istnienia. Czuć się przez Niego kochanym i móc Go kochać. 

    Wielką misją wierzącego jest pragnienie, aby Chrystus był znany i kochany. Miłość, którą proponuje nam Jezus, pochodzi od Boga i do Niego powraca. Wymaga odkrycia w drugiej osobie nowego stworzenia, obdarzonego dobrami godnymi miłości, ze względu na to, że są i ze względu na to, do czego są przeznaczeni. 

  Inicjatywa pochodzi zawsze od Boga. Ja pierwszy cię umiłowałem i nadal cię kocham. Zapraszam cię do życia miłością, do odkrycia, że drugi człowiek jest także dzieckiem Boga, kochanym przez Niego, jest odbiorcą Jego darów.

    Kończymy tydzień misyjny. Ewangelia nie jest wyłącznym dobrem tych, którzy ją otrzymali, ale darem, którym należy się dzielić, Dobrą Nowiną, którą należy przekazywać. 


1. Czy podejmuję wysiłek, by pielęgnować miłość do Boga i do człowieka? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz