zachód słońca

zachód słońca

niedziela, 19 listopada 2023

XXXIII Niedziela Zwykła

To jest jak z pewnym człowiekiem, który mając wyjechać, przywołał sługi i powierzył im swoje dobra. Temu dał pięć talentów, temu dwa, temu jeden: każdemu według jego możliwości. Potem wyjechał (Mt 25,14-15).


A teraz masz, co twoje! Oto masz swoją własność! Taka była odpowiedź trzeciego z wymienionych sług. Wszystko jest w porządku, niczego nie brakuje. Jesteśmy kwita! Nie jestem ci nic winien. Oddam ci to, co mi dałeś. 

     Okazuje się, że Bóg mówi do ciebie: Oto zostawiam w twoich rękach cały majątek – jeden talent odpowiadał wynagrodzeniu za dwadzieścia lat pracy robotnika rolnego). Powierzam ci to wszystko do całkowitej twojej dyspozycji. Korzystaj z tego tak, jak uważasz za stosowne, tak i ja bym z tego skorzystał. Minie dużo czasu, zanim wrócę…

     Przypowieść Jezusa chce nam uświadomić, że otrzymaliśmy wiele, chociaż nie wszyscy to samo, każdy otrzymał według swoich możliwości. Dostajesz wiele, byś to wykorzystał, wydawał, a nie zatrzymywał dla siebie. To ma być zainwestowane. 

    Ewangelia zaprasza nas dzisiaj do spojrzenia na nasze ręce i uświadomienia sobie, jak wiele darów powierzył nam, abyśmy się nimi opiekowali i nimi zarządzali. One nie są nasze.


Jakie są moje talenty, moje cechy? Jak mogę lepiej je wykorzystać dla dobra tych, którzy są wokół mnie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz