zachód słońca

zachód słońca

czwartek, 7 grudnia 2023

Czwartek 1. Tygodnia Adwentu, wsp. św. Ambrożego

    Na Tobie bowiem oparli swe nadzieje, Panie, i to na wieki, Boże wielki i wieczny (Iz 26,3b-4).

    Otóż każdy, kto słucha tych moich słów i wykonuje je, stanie się podobny do człowieka mądrego, który swój dom zbudował na skale (Mt 7,24). 


    Nasze życie to dom... Dom na skale, dom na piasku; dom na swoistej mieszance skały i piachu. Święty Mateusz zaprasza nas do przyjrzenia się, jak budujemy nasze życie. 

    Przypuszczam, że wszyscy chcemy, aby dom był solidny, posadowiony na skale, na solidnym fundamencie. Dom, który oprze się różnych niszczycielskim falom, które co jakiś czas wstrząsają życiem. Dom, w którym wiatry niesprzyjających okoliczności nie spowodują zniszczeń. Któż z nas nie chciałby mieć takiego domu?

    Jednak nie zawsze jesteśmy solidni, nie zawsze jesteśmy rozważni. Nie zawsze słuchamy Jego słów, nie zawsze mówimy, że On jest naszym Panem. Chociaż w modlitwie, którą nam zostawił, prosimy, aby Jego wola się wypełniała, to jest prawdą, że nie jesteśmy, czy Jego wola rzeczywiście nam się podoba... Nie zawsze jest w nas zgoda na Jego Słowo, chociaż zapewniamy Go o tym za każdym razem. 

    Nasze życie to dom, który jeszcze nie jest całkowicie ukończony. Potrzebuje konserwacji, czasami trzeba wzmocnić fundamenty, a może nawet je oczyścić z tego, co fundament niszczy. Zdarza się nawet, że w pewnym momencie życia uświadamiamy sobie, że trzeba położyć nowy fundament i zacząć nowe budowanie, bo to, co było, nie ma szans przetrwać dłużej...

    Nie znajdziemy lepszego fundamentu niż Pan. Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą skałą! Pan, który dzielił nasze życie i na którego czekamy. 

    Czas Adwentu to odpowiedni moment, by dokonać przeglądu naszego życia, które jest naszym domem. 


Jakie pęknięcia i rysy dostrzegam na gmachu mojego życia? Co wymaga szczególnej uwagi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz