zachód słońca

zachód słońca

piątek, 8 grudnia 2023

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

    Wprowadzam nieprzyjaźń między tobą a niewiastą, między twoim potomstwem i potomstwem jej: ono ugodzi cię w głowę, a ty ugodzisz je w piętę (Rdz 3,15).

    Kiedy wszedł do niej, powiedział: „Raduj się, obdarzona łaską, Pan z tobą”. Ona zmieszała się na tę wypowiedź i zastanawiała się, skąd takie pozdrowienie (Łk 1,28-29).


    Wydawało się, że wszystko zostało stracone, że grzech przekreślił wszystko i że diabeł – wąż stał się panem świata. Ale Bóg zawsze ma plan, który daje nadzieję: Ktoś zmiażdży i pokona zło. A pierwszym zwycięstwem tego Kogoś jest Niepokalana. Ewangelia zapowiada to zwycięstwo. Maryja jest pięknym Kwiatem Zwycięstwa, a jednocześnie ideałem, ku któremu zmierza cała ludzkość.

    Dla każdego ucznia Jezusa osoba Maryi jest źródłem nadziei i zachęty do lepszego życia, Ona porusza najdelikatniejsze struny dobroci i szlachetności ludzkiego serca. 

    Na naszej drodze naśladowania Jezusa mamy Matkę, nie jesteśmy sami. Kiedy o tym zapominamy, wystarczy spojrzeć na Matkę, spojrzeć, jak ona przeżywała swoją drogę wiary; Jej TAK się spełniło, Jej zaufanie nie zostało zawiedzione. 


Czego uczy mnie Maryja, czego chciałbym się od Niej nauczyć? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz