zachód słońca

zachód słońca

piątek, 10 maja 2024

Piątek 6. Tygodnia Zwykłego

    W nocy Pan przemówił do Pawła w widzeniu: «Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele ludu mam w tym mieście» (Dz 18,9-10).


    Widok św. Pawła zachwyca. Jego zaangażowanie w głoszenie Ewangelii, odwaga i determinacja, by iść do narodów pogańskich i głosić i dzisiaj zdumiewa. 

    Całkowita przemiana w jego życiu sprawiła, że z prześladowcy stał się apostołem Chrystusa i niósł Jego Imię w najtrudniejsze miejsca. Jego nauczanie dotarło do Aten, najważniejszego ośrodka kultury starożytności, jak i do Rzymu, który był stolicą Imperium Rzymskiego.

    W swojej pielgrzymce Paweł dotarł do portowego miasta - Koryntu. Sam Jezus zapewnił go, że ma w tym mieście wielu ludzi. Ale Jezus potrzebuje głosu Pawła, jego świadectwa, aby dotknąć serc tych ludzi, którzy Go szukają, którzy na Niego czekają, chociaż jeszcze o Nim nie słyszeli. Imperium Rzymskie nie będzie już takie samo, odkąd Paweł wypełnił je orędziem Dobrej Nowiny. 

    Dzisiaj środki komunikacji się zwielokrotniły, odległości między narodami i kontynentami są łatwiejsze do pokonania. Dla Boga wszyscy jesteśmy Jego dziećmi, kocha wszystkich i pragnie dotrzeć ze swoim orędziem do każdego serca. 

    Wiara jest jednak darem, który przychodzi do nas dzięki Duchowi Świętemu. Jest światłem, które sprawia, że - podobnie jak św. Paweł - spadamy z konia naszej samowystarczalności i musimy zaufać. 


Co robię w swoim środowisku, by Ewangelia była słyszana dzisiaj?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz