zachód słońca

zachód słońca

sobota, 1 czerwca 2024

Sobota 8. Tygodnia Zwykłego, wsp. św. Justyna

    Budując samych siebie na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, które wiedzie ku życiu wiecznemu (Jud 20-21).

    Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić?» (Mk 11,27-28).


    List Judy jest bardzo krótki. Apostoł zachęca nas, byśmy trwali w wierze. Otrzymujemy kolejne zaproszenie do świętego życia i ciągłego poszukiwania tych, którzy na drodze wiary pobłądzili.

    Świętość może być realizowana, wzrasta i przynosi owoce w naszym życiu i w życiu innych tylko wtedy, kiedy trwamy na modlitwie i jesteśmy poddani Duchowi Świętemu. 

    Pod udawaną troską o świątynię i nauczanie Prawa przeciwko Jezusowi zbierają się przeciwnicy. Stawiają pytanie, w którym słychać fałsz, hipokryzję i podstęp. 

    Jezus, odpowiadając, stawia przed nimi jakby lustro, w którym mogą zobaczyć swoje nieuczciwe intencje i zamiary. Mogą się przekonać, że żyjąc w kłamstwie, używając oszustw i kłamstw, by narzucić swój osąd lub wymusić działanie, dochodzą do takich sytuacji, że nie są w stanie udzielić odpowiedzi, bo każda odpowiedź ujawni ich zakłamanie.

    Jezus żyje prawdą, dlatego jest w stanie stawić czoła przeciwnikom i znaleźć wyjście z pułapek, które na Niego zastawiono. 


Czy dbam o swoją własną świętość?

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz